Avcılar Araba Motor Sürücü Ehliyet Kursu

Avcılar Araba Motor Sürücü Ehliyet Kursu

Avcılar Araba Motor Sürücü Ehliyet Kursu için indirimli fiyatlara kurslarburada.com adresinden ulaşabilirsiniz. İlk olarak hem Sürücü Ehliyet Araba Motor Kursu olarak en iyi, başarılı ve seçkin sürücü kursu şubelerimizde B sınıfı araba hem de A,A1,A2 sınıfı motor, her sınıfta ehliyet alabilmeniz için sizlere yardımcı oluyoruz.

Kullanabileceğimiz birçok araç var ve bunlar için farklı sınıfta sürücü ehliyeti belgeleri bulunuyor. Bunlar M, A1, A2, A, B1, B, C1, C, D1, D, BE, C1E, CE, D1E, DE, F, G olmak üzere toplamda 17 sınıftır

M sınıfı elektrikli Motorlu bisiklet sürücülerinin alması gereken ehliyettir. Herhangi bir sınıftan ehliyeti olan kişi motorlu bisikletleri (MOPED) kullanabiliyor, ancak hiç ehliyeti yoksa o zaman en azından M sınıfı bir ehliyet alması zorunlu hale geliyor.

Başvuru yapmak için ise en az 16 yaşında olmanız gerekiyor. Ehliyet kullanım süresi 10 yıldır.

A Sınıfı Ehliyetler

A1 sınıfı motosiklet sürücü ehliyeti, 2 tekerlekli motosikletler için güç olarak 11 kilovat; 3 tekerlekli olanlar için ise 15 kilovat güç sınırını aşmayacak olanlar için alınıyor. Eğer A1 sınıfı ehliyete sahipseniz M sınıfına dahil olan araçları da kullanabilirsiniz. A1 sınıf sürücü belgesi almak amacıyla başvuruda bulunabilmeniz için ise en az 16 yaşında olmanız gerekiyor. Ehliyet kullanım süresi 10 yıldır.

A2 motor ehliyeti, 2 tekerlekli motosikletler için 35 kilovat; 3 tekerlekli olanlar için 15 kilovat güç sınırını aşmayacak olanlar için alınıyor.Başvuruda bulunmak için en az 18 yaşında olunmalıdır. Eğer A2 sınıfı ehliyeti aldığınızda A1 ve M sınıfınadahil olan araçları da kullanabilirsiniz. Ehliyet kullanım süresi 10 yıldır.

A sınıfı motor sürücü ehliyeti, güç sınırı 35 kilovat üstü olan motosikletleri kullanacaklara veriliyor. Güç, ağırlık oranı 0,2’yi geçen motosikletler A sınıfınagirer. Sepetli veya sepetsiz olur. Bu sınıfa ait araçları kullanmak için en az 20 yaşında olmanız gerekir. Ayrıca 2 yıl boyunca A2 sınıfı ehliyet de gerekmektedir. Ehliyet kullanım süresi 10 yıldır. A sınıfı ehliyeti olan kişihangi motorları kullanabilir diye soracak olursanız, M, A1, A2 sınıfına ait olan araçları da kullanır. Yönetmelikte şöyle belirtilmiştir: “Gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçen iki tekerlekli motosiklet” şeklinde ifade ediliyor.

Araba Sürücü Motor Ehliyet Kursumuzda

 B1 sınıfı dört tekerli motor ehliyeti Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor B1 sınıf ehliyetin B sınıfı ehliyet ile bir ilgisi yoktur. Bu iki sınıf sıkça karıştırılmaktadır.

Motor gücü 15 kilovatı geçmeyen ve ağırlığı 400 kilogramdan fazla olmayan dört tekerlikli motosikletleri kullanacaklara veriliyor.

Yük taşımacılığında kullanılması durumunda net ağırlığı 550 kilogramı aşmayan dört tekerlikli motosikletleri kapsar. Ayrıca elektrik ile çalışanlarda kilogram hesabında bataryalar dahil değildir.Bu sınıfa ait araçları kullanmanız için en az 16 yaşında olmanız gerekir. Ayrıca bu sınıf ehliyeti olan kişiler sadece M sınıfı araçları kullanır. Ehliyet kullanım süresi 10 yıldır.

B sınıfı araba sürücü ehliyeti Otomobil ve kamyonetkullanmak isteyenler B sınıfıehliyet almak zorundadır. Bu sınıf azami yüklü ağırlığı 4.250 kg olan birleşik araçları kullanabilirler. Bu sınıfa ait araçları kullanmanız için en az 18 yaşında olmanız gerekir. Ehliyet kullanım süresi 10 yıldır.

B sınıfı araba ehliyeti olanlar M, B1 ve ileride göreceğimiz F sınıfı araçları kullanabilirler.

BE sınıfı sürücü ehliyeti ise B sınıfı sürücü belgesi araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçmeyen römork veya yarı römork içeren birleşik araçları kullanacaklara veriliyor.

Araba Sürücü Motor Ehliyet Kursumuzda

Bu sınıfa ait araçları kullanmanız için en az 18 yaşında olmanız gerekir. Bu sınıfta ehliyeti olan kişiler M, B, B1, ve F sınıfı araçları da kullanabilirler. Ehliyet kullanım süresi 10 yıldır.

B sınıfı sürücü belgesi araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçmeyen römork veya yarı römork içeren birleşik araçları kullanacaklara veriliyor. Bu sınıfa ait araçları kullanmanız için en az 18 yaşında olmanız gerekir. Bu sınıfta ehliyeti olan kişiler M, B, B1, ve F sınıfı araçları da kullanabilirler. Ehliyet kullanım süresi 10 yıldır.

C1 sınıfı sürücü ehliyeti Azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramın üzerinde olan ve 7.500 kilogramı geçmeyen kamyon ve çekicileri kullanacaklara veriliyor. Ek olarak Bu sınıf ehliyet için en az B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekir. Bu sınıfta ehliyeti olan kişiler M, B1, B ve F sınıfı araçları da kullanabilirler.

C1E Sınıfı Sürücü Ehliyeti Belgesi              

C1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçlar ile B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçları kullanacaklara veriliyor.

C sınıfı sürücü ehliyeti Kamyon ve çekici kullanacaklara veriliyor. Bu sınıfa ait araçları kullanmanız için en az 21 yaşında olmanız gerekir. Ayrıca bu sınıf için en az B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekir. Ek olarak Ehliyet kullanım süresi 5 yıldır. Bu sınıfta ehliyeti olan kişiler M, B, B1, C1 ve F sınıfı araçları da kullanabilirler

CE sınıfı sürücü belgesi 

CE sınıfı sürücü belgesi C sınıfı sürücü belgesi olmak zorundadır. Araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara veriliyor. Ek olarak En az 21 yaşınızda olmanız gerekiyor ve ehliyet kullanım süresi 5 yıldır. Deneyim şartı olarak en az C sınıfı ehliyet olması gerekmektedir.

D1 sınıfı sürücü ehliyeti Minibüs kullanacakların alması gereken ehliyettir. D1 sınıfı ehliyetyaş sınırı 21’dir ve en az B sınıfı ehliyet olması gerekmektedir.

Bu sınıfta ehliyeti olan kişiler M, B, B1, ve F sınıfı araçları da kullanabilirler. Ehliyet kullanım süresi 5 yıldır.

D sınıfı sürücü ehliyeti Otobüs kullanabilmek için gerekli olan ehliyet sınıfıdır. D sınıfı otobüs sürücü ehliyeti almak için en az 24 yaşında olmanız gerekmektedir. Buna ek olarak en az  B sınıfı ehliyet de gereklidir. Ehliyet kullanım süresi 5 yıldır.

F Sınıfı Traktör Sürücü Belgesi

Traktör kullanacaklara verilir. Bu sınıf ehliyeti almak için en az 18 yaşında olmak gerekir. F sınıf ehliyeti olan kişi sadece M sınıfı araçları koşulsuz kullanır. Ehliyet kullanım süresi 10 yıldır.

G sınıfı İş makinesi sürücü ehliyeti türündeki motorlu araçları kullanacaklara veriliyor. Bu sınıf ehliyeti almak için en az 18 yaşında olmak gerekir. G sınıfı iş makinesi kullanma ehliyeti kaç yıl geçerlidir. Ehliyet kullanım süresi 10 yıldır.

G sınıf ehliyeti olan kişi sadece M sınıfı araçları koşulsuz şartsız kullanır.

Bilinmelidir ki Araba, motorsiklet, minibüs, otobüs kamyon, tır sürücü ehliyeti almak için kurslarımıza kayıt olurken Kurslarburada kullanıcılarına özel indirimler, kurs sigortası ve taksit seçenekleri sunulmaktadır.

B sınıfı Ehliyete sahip olan bir sürücü, Otomobil, Kamyonet, Moped ve ATV kullanır.

B sınıfı araba sürücü ehliyeti Önce 50 soruluk Teorik Sınava girilir ve en az 35 soruya doğru yanıt vererek 70 puan almak gerekmektedir.

Öncelikle sonra 35 dakika süren son derece seçici bir Direksiyon Sınavına girilir. Daha sonra direksiyon sınavında yokuşta kalkış yapılır. Sonrasında 25 metre geri geri gidebilmek ve iki araç arasına park edebilmek gerekir.

Avcılar Araba Motor Sürücü Ehliyet Kursu Teorik Dersler

Birincisi Trafik ve Çevre Bilgisi – 16 saat—-İlkyardım Bilgisi – 8 saat

İkincisi Araç Tekniği – 6 saat—-Trafik Adabı – 4 saat

Üçüncüsü Teorik dersler hafta içi akşamları 19:00 – 21:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Teorik dersler başlamadan önce SMS ile kursiyerlerimize bilgi verilmektedir. Böylece kursiyer teorik ders programı hakkında bilgi almaktadır.

Avcılar Araba Motor Sürücü Ehliyet Kursu

Kursiyerlerimiz öncelikle akan trafiğe hazır oluncaya kadar pistte veya simülatörde direksiyon eğitimi alırlar.

Hazırlayıcı eğitimin ardından her kursiyer için 14 saatlik Akan Trafik eğitimi başlar.

İstanbul Motosiklet ehliyeti almak isteyenler, öncelikle kullanmak istediğiniz motosikletin silindir hacmini belirleyin. Daha sonra motor gücü ve ağırlığı gibi özelliklerine uygun bir ehliyet sınıfı üzerinde karar vermelisiniz.

A1 Sınıfı (125 cc ye kadar) 

A2 Sınıfı (500 cc ye kadar) 

 A Sınıfı (bütün motosikletler)

Tüm Sürücü Ehliyet Kurslarımız Hakkında Bilgi Almak ve Avantajlı Fiyat İmkanlarından Faydalanmak, Sigortalı Kayıt Fırsatlarından yararlanmak için;                          

Arayın     08505503540

Tüm Sürücü Kurslarını görmek ve Fiyatlarını Karşılaştırmak için TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Hangi Kurs için Yardımcı Olabilirim ?
Selam Size Hangi Dershanemiz veya kursumuz hakkında bilgi verebilirim